Úvod > Aktuality > Vyčistili sme vežu aj podkrovie kostola v Tarnove

Vyčistili sme vežu aj podkrovie kostola v Tarnove

Aj napriek náročnej sitácii sme vyčistili vežu a podkrovie rímsko-katolíckeho kostola v obci Tarnov (okres Bardejov).

Napriek náročnej situácii v súvislosti s pandémiou sme sa v pondelok 22. februára rozhodli zrealizovať čistenie veže a podkrovia kostola v malej obci Tarnov, na severovýchode Slovenska. Za dodržania všetkých opatrení nás privítal pán kostolník, ktorému sme odovzdali spomienkový predmet – hrnček s logom projektu BAT4MAN. Keďže sme prišli iba dvaja, rýchlo sme sa pustili do práce.
Pri čistení podkrovia, schodov a podláh kostola nám bol vynikajúcim pomocníkom nový profesionálny priemyselný vysávač. Využili sme aj dlhý predĺžovací bubon, lebo  najbližšia funkčná zásuvka bola až pri vchode do kostola. Kde nestačil vysávač, pomohli sme si lopatami a metlou. Pomocou výsuvného rebríka sme upravili svetlík v podkroví tak, aby mohol slúžiť ako nový vletový otvor pre netopiere. 
Podarilo sa nám splniť stanovené ciele – vyčistili sme vežu aj podkrovie kostola, všetky podlahy, schody a pre istotu aj koberec pri hlavnom vchode do kostola. Výsledkom niekoľkohodinovej práce boli štyri plné vrecia guána a hrejivý pocit z dobre vykonanej práce. Už za tmy sme sa rozlúčili s pánom kostolníkom a vrátili mu kľúče od kostola. Veríme, že netopiere po návrate zo zimovísk našu prácu taktiež ocenia.

Milan Hrivňak 

Fotodokumentácia